Stowarzyszenie Pokolenia

 Pikniki organizacji pozarządowych są organizowane przez Miasto Oświęcim i Starostwo Powiatowe od 2006r. w ramach Święta Miasta Oświęcim. W 2013 roku piknik po raz pierwszy miał charakter międzynarodowy.

Nasza organizacja związana jest z tą imprezą od początku, zawsze chętnie włącza się w przygotowania i aktywnie uczestniczy w samym przebiegu spotkania. Piknik jest doskonałą okazją do prezentacji stowarzyszenia i działań promocyjnych utrwalających wizerunek organizacji wśród mieszkańców powiatu. Stowarzyszenie promuje podczas pikniku swoją działalność, w tym twórczość plastyczną wykonaną przez seniorów. Prezentujemy także realizowane projekty.

Nasze stoisko zawsze cechuje duża oryginalność. Staramy się, by wyróżniało się na tle innych wystawców. Nasza kreatywność trzykrotnie została uhonorowana nagrodą finansową Starosty Oświęcimskiego i Prezydenta Miasta Oświęcim.
Podczas pikniku rozstrzygane są także konkursy dla organizacji pozarządowych organizowane przez starostwo powiatowe: Kalejdoskop Inicjatyw oraz konkurs na materiał promocyjny ngo.

Nasze Stowarzyszenie trzykrotnie otrzymało nagrodę zarządu Powiatu dla najlepszej inicjatywy realizowanej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego za inicjatywy:

  • „Aktywizacja społeczna, kulturalna i edukacyjna seniorów oraz działalność na rzecz integracji międzypokoleniowej”
  • „Seniorze- czas na kawę!”
  • „Oświęcimskie Centrum Informacyjno - Doradcze dla Seniorów”

Otrzymaliśmy także nagrodę za projekt materiału promocyjnego organizacji: opaskę odblaskową dla seniorów w ramach kampanii „Bezpieczny Senior”.