Stowarzyszenie Pokolenia

logo-wiemy-jakStowarzyszenie „Pokolenia" przy Dziennym Domu Pomocy w Oświęcimiu od września rozpoczyna realizację nowego projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Zapraszamy organizacje pozarządowe działające na terenie województwa małopolskiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach z zakresu pracy z osobami cierpiącymi na choroby otępienne.

Otępienia, w tym choroba Alzheimera nazywane są epidemią XXI wieku. Projekt „WIEMY JAK" realizowany przez Stowarzyszenie, ma na celu wzmocnienie kompetencji członków organizacji pozarządowych w zakresie wiedzy o chorobach otępiennych i Alzheimerze, sposobie pracy z chorymi i ich rodzinami oraz stworzenie platformy współpracy, wymiany doświadczeń członków NGO z terenu małopolski zajmujących się problematyką osób starszych i niepełnosprawnych.

Zaplanowaliśmy realizację cyklu szkoleń i warsztatów, których tematyka jest odzwierciedleniem realnych problemów, z jakimi na co dzień spotykają się członkowie organizacji zajmujących się osobami starszymi i niepełnosprawnymi, opiekunowie i członkowie rodzin osób chorych na Alzheimera i otępienia. W ramach projektu planowane są również szkolenia wyjazdowe, połączone z wizytami studyjnymi w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Wyjazdy studyjne pozwolą dogłębnie przyjrzeć się zasadom funkcjonowania i sposobom organizacji opieki w placówkach zajmujących się osobami starszymi i niepełnosprawnymi z dysfunkcjami poznawczymi.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie 33/841-17-81, 785 360 718 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w zakładce
projekty- „Wiemy jak".