Stowarzyszenie Pokolenia

plakatmPo wakacyjnej przerwie ponownie ruszył „Seniorski Pociąg Edukacji i Aktywności”. Wagony pociągu zachęcają mieszkańców powiatu oświęcimskiego w wieku 60+ do aktywności ruchowej, twórczej, edukacyjnej, towarzyskiej i kulturalnej.

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Pokolenia” przy DDP w Oświęcimiu w partnerstwie z Dziennym Domem Pomocy seniorzy mogą korzystać z zajęć komputerowych, nauki języka angielskiego, zajęć teatralnych, kulinarnych, twórczych oraz ruchowych. W każdą środę i piątek w godz. 16.00-19.00 czynny jest „wagon WARS”, czyli świetlica seniora z kawiarenką i zajęciami aktywizującymi umysł.

Dodatkowo chcemy zaktywizować kulturalnie osoby starsze i proponujemy im wyjście do kina na dowolnie wybrany przez siebie film w „Naszym Kinie” w Oświęcimskim Centrum Kultury. Zapraszamy także seniorów do uczestniczenia w wyjazdach kulturalnych:

   5 października proponujemy wyjazd do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie na spektakl „Maskarada”- pasjonującą, pełna intryg i niespodziewanych zwrotów akcji, a zarazem bardzo przejmującą opowieść o miłości, zatraceniu, obsesji zdrady i tragicznej pomyłce. Wszystko to w doborowej obsadzie i prawdziwie mistrzowskiej reżyserii.

   16 października zapraszamy na operetkę „Noc w Wenecji” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Autorem operetki jest wielki Johann Strauss, wiedeński mistrz gatunku. W kanonie operetkowych przebojów stałe miejsce zajęła zwłaszcza pochodząca z niej przepiękna serenada Caramella „Zejdź do gondoli".

   18 października ponownie zagościmy w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie na spektaklu „Karnawał, czyli pierwsza żona Adama”. Spektakl jest wielkim powrotem na scenę Sławomira Mrożka - chwilami gorzką, chwilami humorystyczną i bez wątpienia intrygującą parabolą, której tematem są odwieczne tajemnice i walka płci oraz kondycja współczesnego człowieka.

14 grudnia zapraszamy na spektakl „Arszenik i stare koronki” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, czarną komedię w stylu Agathy Christie. Brodwayowski przebój, grany nieprzerwanie od dziesiątek lat przy pełnej widowni na pewno dostarczy znakomitej rozrywki. W rolach głównych – dwie wielkie damy polskiej sceny: Anna Polony i Urszula Popiel.

Każdy wyjazd organizowany jest 50-osobowej grupy, a pierwszeństwo udziału mają seniorzy, którzy w bieżącym roku nie korzystali z oferty teatralnej.

Wszystkie inicjatywy w ramach projektu są bezpłatne!

Projekt realizowany jest do grudnia 2014r., a współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.