Stowarzyszenie Pokolenia

SPARTAKIDA 22 1   SPARTAKIADA 22 2    Blisko 130 seniorów wzięło udział w II Powiatowej Spartakiadzie Seniorów na stadionie oświęcimskiego MOSIR.
Piękna, słoneczna pogoda i sportowy duch walki towarzyszył nam przez cały dzień.
Po wspólnej rozgrzewce, seniorzy walczyli o podium w 11 konkurencjach indywidualnych, a 12 drużyn zmagało się w 4 konkurencjach grupowych.
Emocji, wzajemnego dopingu i pokonywania słabości nie zabrakło. Wszyscy mogą czuć się zwycięzcami, bo już sam udział i zmierzenie się z aktywnością sportową, nierzadko naprzeciw swojej niepełnosprawności, zasługują na wyróżnienie!

1634  3spartakiad

Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, czyli koszulkę i worek/plecak oraz pamiątkowy medal, a laureaci upominki i puchary.
Powiatowa Spartakiada Seniorów była współorganizowana przez Oświęcim - Miasto Pokoju - City of Peace oraz współfinansowana przez Powiat Oświęcimski. Naszymi partnerami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu ,Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o. oraz Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Nad bezpieczeństwem zdrowotnym uczestników czuwała Zintegrowana Służba Ratownicza, za co serdecznie dziękujemy!
W organizacji imprezy pomagali nam wolontariusze, w tym znaczna grupa młodzieży z powiatowego Chemika. Wszystkim również składamy serdeczne podziękowania!

5102a